Vánoční punč

18. 12. 2018

Na letošní vánoční setkání jsme se důkladně připravovali a dá se říci, že se nám povedlo. Je třeba se pochválit a těšit se na další setkání, které bude samozřejmě a jak jinak, na ulici. To první jsme totiž udělali na zahradě, sousedé přišli, ale pan náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil vyslovil zřejmě zaklínadlo, které na mě zapůsobilo silo přímo magnetickou. Pan náměstek totiž řekl, že u nich na vesnici dělají sousedské setkání na ulici. 

Celý rok jsem si sem tam představovala, jak takové setkání na ulici provést. Auta pryč, ohniště na našem malém prostranství, to by mohlo jít. Zbývalo ještě pro takovou věc nadchnout všechny ostatní – Karel totiž takové nadšení nesdílel, ke konci roku mu docházely síly, únava z něho přímo sálala a byla cítit na sto honů. Myslím si, že se nakonec pořádně vyhecoval a vydal ze sebe poslední síly a připravil parádní ohniště. Nesmírnou pomocí mu v posledních dnech v roce byl i jeho parťák Martin, oba a nejen oni se ujali příprav na naše první uliční setkání pár dní před vánocemi.

No a tak všichni pekli, v baráku to vonělo cukrovím, dobrotami, vařili jsme punč stylem pejsek a kočička, nějak se nám nedařilo trefit tu správnou chuť, ale konečný výsledek byl fantastický, stačilo jen přidávat po troškách ty nejlahodnější ingredience a ochutnávat a zase ochutnávat :) .

Pak přišla hodina H, my všichni i s uživateli byli venku a sousedé pokukovali z oken a říkali si jít či nejít ven? Nakonec na ně houkla naše paní ředitelka Soňa a sousedé se začali scházet a ochutnávat dobroty. Překvapivě se mezi sebou začali poznávat i oni, sami sousedé se sice znali z chodníku, jak se potkávali, ale nevěděli kde kdo bydlí. Všichni jsme se dobře bavili.

Na co nesmím zapomenout je vlastně podstata celé věci, na setkání přijel i pan náměstek Jiří Navrátil, ten, který to vlastně celé podšťouchl. Nepřijel s prázdnou, přivezl s paní Gabrielou Svobodovou dětem spoustu krásných vánočních dárků. A dárky to byly takové, jaké děti mají ve svých postýlkách a mohou je slyšet i vidět. 

Od sousedů bylo taky slyšet jejich otázky, jestli bude letní setkání na zahradě, nezbývá než po takovém báječném vánočním setkání dát slib, že bude i to letní. Všichni jsme se velmi dobře bavili, čas běžel, punč se vypil, dobroty snědli a za rok zase na viděnou na Mánesce  :) .

K.G.
top