Orientační závod

01. 05. 2019

Ve středu 1. 5. 2019 se uživatelky střediska Čajkovského zúčastnily orientačního závodu zdravotně postižených, který se konal v Arboretu v Novém Dvoře. Ačkoliv předešlé dny bylo velice deštivo, ve středu se vyjasnilo a od rána nám počasí přálo. Naše modlitby byly tedy vyslyšeny, a tak jsme mohly ve středu ráno vyrazit. Pro jistotu jsme si ale sbalily pláštěnky – člověk nikdy neví. Do Arboreta jsme se dostavily vozem organizace, do kterého se nás naskládalo devět. 

Jelikož jsme se těchto závodů zúčastnily poprvé, organizátoři nás zařadili do lehčí kategorie – Orientační běh na 1,5 km. Vysvětlili nám různá značení a seznámili nás s mapou. Uživatelkám udělili závodní čísla a oznámili, kdy které číslo bude startovat. Docela jsme si všechny oddechly, když jsme zjistily, že startujeme až za hodinu a půl a že si můžeme ještě promyslet strategii. Avšak ani jsme se nenadály a už jsme se doslova plazily do kopce na start. A to ještě závod ani nezačal! Na startu jsme dostaly mapy k závodu. No ačkoliv jsme nad strategií přemýšlely dost dlouho, po obdržení map jsme byly všechny tak trošku v lese. Ale už nebylo cesty zpět. A hlavně jsme chtěly svůj boj dotáhnout až do konce. Také jsme nemohly zklamat náš fanclub, který byl opravdu dobře vybaven transparenty. Fanynky nám věřily a přály vítězství.

Nakonec trasa orientačního závodu nebyla až tak hrozná, uživatelky si závod užívaly, líbila se jim trasa závodu, která se tak trochu podobala horské dráze. Všechny tři uživatelky i se svými asistentkami závod zvládly a ve zdraví dorazily do cíle. Při závodě nenastaly ani žádné technické potíže, i když jsme pro jistotu se sebou měly kufřík s nářadím. V cíli nás opět čekal náš jedinečný fanclub. Taktéž jsme v cíli všechny obdržely nápoje a z posledních sil jsme se usadily na palouček, kde jsme čekaly na vyhlášení výsledků. Samozřejmě jsme nenechaly ležet ladem místní stánek s občerstvením a daly jsme si v něm oběd. 

I když nikdo z nás nestál na bedně vítězů, i tak jsme byly všechny spokojené. Organizátoři závodu byli taktéž spokojeni, že se závodu zúčastnily nové závodnice, a řekli nám, že by byli rádi, kdybychom přijely i příští rok. Jelikož se nám závod moc líbil, přislíbily jsme svou účast. Některé z nás byly na začátku dne plné elánu a plánovaly, že po závodech bychom se ještě mohly projít po Arboretu. Nakonec jsme byly rády, že jsme doputovaly k autu a v pořádku dojely do střediska, kde uživatelky, které se závodu zúčastnily, prohlásily, že se těší do postele a že budou spát jako ,,zabité“. Není divu. Závod byl pro nás všechny velice náročný :)
L.H.
top