Dovolená na Kružberku

25. 06. 2018

Jednoho pěkného jarního dne padl návrh jet s uživateli na dovolenou do přírody. Nápad byl všemi jednomyslně přijat. Pracovníci se sešli a nápady se jen hrnuly. Úkoly byly rozděleny. Nakonec byla vybrána chalupa ve velmi příjemném prostředí na Kružberku, která se i podle fotografií na internetu uživatelům líbila. 

Několik dní před odjezdem vrcholily přípravné práce. Uživatelé sledovali, kolik dní zbývá do odjezdu. Co se týče cestování, byli všichni spokojeni. Někomu vyhovovalo auto, jiným autobus. 

Po příjezdu na místo si všichni prohlédli interiér chalupy a terasu. Překvapení čekalo venku v podobě veliké zahrady. Tady si všichni našli své místo k odpočinku. Muži objevili hřiště a traktor, který mohli prozkoumat.  Ženám se líbila lehátka v klidné části zahrady na sluníčku. Nejvíce zabodovala houpačka v podobě houpací lavice.

V blízkosti byla restaurace, takže volba byla jasná. Na oběd se šlo do restaurace, kde na nás čekaly tolik oblíbené řízky. Zmoženi dobrým jídlem a novými zážitky si uživatelé vyhledali klidné místo k odpočinku.

Při kávě na terase bylo domluveno, že prozkoumáme okolí a Davidův mlýn. Zpět se všichni vrátili notně vyhládlí. Muži připravovali dřevo do krbu, ženy chystaly gurmánský zážitek v podobě grilovaného hermelínu. Večer všichni padli únavou do peřin. Na televizi si nikdo nevzpomněl.

I ti největší skřivánci si ráno přispali. Při snídani padaly návrhy na další výlety. Někteří se jeli podívat na motýly do Arboreta, jiní chtěli vidět cvičné skály na Kružberské přehradě. Na cvičných skalách zrovna trénovali mladí horolezci.

Odpoledne se uživatelé jeli podívat do blízkého Vítkova. Ostatní se raději věnovali fotbalu na hřišti a o zpestření dne se postaral místní páv, který se honosně pohyboval po zahradě. Šli jsme tiše za ním, ale dal nám jasně najevo svým pavím křikem, ať si jdeme po svých….

Večer se opět rozpálil gril a všichni se těšili na tolik oblíbené opékané párky s birelem. Vůni dobrot sice konkurovala všudy přítomná levandule na zahradě, ale neměla šanci….

Ráno se nikomu nechtělo vstávat, ale domácí marmeláda je spolehlivě vytáhla z postele. 

Pak už bylo na čase vše sbalit a chystat se k odjezdu.  Každý přiložil ruku k dílu. Odjížděli jsme odpočatí, s úsměvem a hezkými vzpomínkami.

top