Den pečujících s Moravskoslezským krajem aneb spolu ruku v ruce

05. 05. 2018

Dne 5.5.2018 se konala v Ostravě v industriálních památkově chráněných prostorách TROJHALÍ KAROLINA kulturní akce pod názvem „Den pečujících s Moravskoslezským krajem aneb spolu ruku v ruce“. Tato historicky první akce byla pořádána pod záštitou náměstka hejtmana kraje Jiřího Navrátila, MBA a měla za cíl prezentovat široké veřejnosti činnost sociálních služeb v našem kraji.

Naše organizace využila možnost se na této akci zviditelnit stánkem, na který jsme připravili propagační materiály ke službám DOZP, CHB a PSB. Ke zpestření prezentace Síria jsme s sebou vzali také pomůcky, které využíváme při práci s uživateli (zvedák, PC, tablety, interaktivní projektor 4 image).

V rámci prezentace našeho stánku jsme si potvrdili, že největším propagačním trhákem naší organizace, byly tablety a interaktivní projektor, které jako magnet přitahovaly kolemjdoucí děti a jejich rodiče. 

Akci provázel bohatý kulturní program, v rámci něhož probíhaly různé workshopy a praktické ukázky, ale i vystoupení umělců LIPO, Petr Bende či skupiny MAXIM TURBOLENC. Nechyběl ani doprovodný program pro děti se skákacím hradem, trampolínou, canis terapií. 

Akce se také velice líbila uživatelům CHB Velké Hoštice, kteří byli příjemně překvapeni vstřícností a bezprostředností zpěváka Petra Bendeho, který na mou prosbu o foto s uživateli neváhal a sešel z pódia. 

I. L.

top